Смереківський палац продадуть

Адміністратор05.12.2019Перемишлянський район2691
Перемишлянський район, Смереківський палац продадуть

У Перемишлянській районній раді вирішили продати садибу польських панів

У селі Смереківка на пагорбі гордо стоїть палац. Цю архітектурну споруду я називаю палацом, в принципі, так пишуть і історики, в районній раді її ж називають приміщенням колишньої школи.
Навіть попри не сильно збережену архітектуру, вибиті шибки та заросле бур’яном подвір’я для мене він величний. Ще декілька років тому там було життя, лунав дитячий сміх і дзвінок на урок, бо в цьому приміщені була розташована місцева школа. На одній із сесії депутати райради прийняли рішення забрати звідти дітей, бо споруда в аварійному стані та й учнів було мало, а тому тримати там школу було економічно невигідно. Тож вже декілька років двері палацу зачинені. По правді, це не пішло йому на користь. Стіни почали ще більше сипатися, дах протікати, невідомі розібрали старовинну пічку, деякі шибки вибили, а з середини замку тягне холодом та сирістю.
Щоб палац не зруйнувався вщент, депутати  райради прийняли рішення визначити залишкову вартість будівлі та виставити на аукціон. «Ми вже почали оформляти всі необхідні документи, щоб згодом можна було виставити приміщення колишньої школи на аукціон, - розповідає голова райради Роман Андрусишин. Залишкова вартість будівлі більше 300 тис грн. Вже навіть є людина, яка цікавиться цим приміщенням. Закриваючи школу, ми запитували в сільського голови - можливо вони хочуть перебрати будівлю на свій баланс і бачать її подальшу долю. Та вони відмовилися від цього. Тож, нам нічого не залишається, як продати приміщення». 

На сьогодні продаж палацу це, мабуть, єдиний вихід зберегти будівлю та історію. У деяких країнах, коли держава не може забезпечити реставрації та утримання пам’яток архітектури, вони залучають інвесторів, і не бояться приватизації таких об’єктів. Думаю, в цьому випадку нам точно треба брати приклад. Бо в Україні через неспроможність бюджетів, надто багато історичної архітектури зникає з карти.

Газета "ПРОСТІР"

 

Коментарі ()

      Написати коментар

    Можливо вас зацікавить