Олександр Зозуля: У майбутній ОТГ комфортно має бути людям і в місті, і в селі

Адміністратор04.07.2020Перемишлянський район1113
Перемишлянський район, Олександр Зозуля: У майбутній ОТГ комфортно має бути людям і в місті, і в селі

Восени 2020 року нас чекаютьчергові місцеві вибори. Але  вони відрізнятимуться від попередніх, бо вперше в історії ми обиратимемо голову Перемишлянської ОТГ. Змін попереду чимало, тож варто добре подумати, хто може очолити громаду і розвивати ОТГ в реальності,  а не на словах і в статистичних звітах. Про відстоювання інтересів жителів майбутньої Перемишлянської громади та про місцеві вибори ми говорили з Перемишлянським міським головою Олександром Зіновійовичем Зозулею.

- Нещодавно Ви вкотре побували в Києві, щоб захистити інтереси жителів Перемишлянщини. Розкажіть,  яка мета цієї протестної акції під Верховною Радою.

- Разом з іншими мерами Львівщиними відстоювали чинні норми Виборчого кодексу, зокрема наполягали на тому, що не можна запроваджувати пропорційну партійну систему для міст і громад від 15 тисяч населення, а треба залишити так, як є  - норму в 90 тисяч.  Люди мають голосувати до місцевих рад не за «партійний квиток», а за  конкретну людину – за її авторитет, за громадянську позицію, за лідерські та моральні якості. Думаю, депутати Верховної Ради, автори законопроекту,  добре розуміють, які загрози він несе. Тому публічним  протестом міські голови намагалися вкотре донести до народних обранців, що місцеве самоврядування на Львівщині  є потужною активною силою, здатною захистити інтереси  своєї громади. 

-  Розкажіть, будь ласка, конкретніше , що ви мали на увазі під словом «загрози».

-  При запровадженні цих «нововведень»  у Виборчий закон є велика ймовірність, що жителі сіл не матимутьсвоїх представників у раді ОТГ. Чому?  Бо у раду обираються перші номери у партійнихсписках, а цілюди, як правило, не живуть у селах. Без свого  конкретного місцевого представника сільським мешканцям буде важче донести свої проблеми до ради ОТГ.

 - Чи  вважаєте, що вас, тобто мерів, які є членами Асоціації міст України,  почули?

- Під час протестної акції ми спілкувалися з народними депутатами всіх політичних сил і передали наші вимоги. Якщо не говорити, той не почують. В нас, зокрема жителів Перемишлянщини, вже є добра практика: якщо на чомусь наполягати і якщо це згуртоване рішення, то обов’язково почують. Наприклад, ми разом відстояли чотири сільські ради (Вишнівчицьку, Чемеринецьку, Дунаївську, Білецьку), які хотіли приєднати до Поморянської ОТГ. Але жителі твердо сказали свою позицію,а ми зуміли її відстояти. А  скільки було розмов про Перемишлянщину  у складі Львівського чи Золочівського району?  І розмов, і бізнес інтересів, і дивного лобіюванння не на користь Перемишлянщини … Але на затвердження до Верховної Ради подана пропозиція- наш район у складіЛьвівського. І це спільна перемога. Дякую всім, хто допомагав у зборі підписів, хто відстоював це питання на рівні області, хто їздив зі мною до Києва, щоб вкотре донести позицію жителів району. Як бачимо, нас почули.

- До виборів не так вже й далеко, розкажіть, кого обиратимемо на місцевихвиборах?

- На чергових місцевих виборах обиратимемо голову та депутатів до майбутньої Перемишлянської ОТГ. Їхмає бути 34. Сільські голови виконуватимуть обов’язки старост до тих пір, поки новообрана рада не утворить старостинські округи і не призначить вибори старост.

- А що чекає на районну раду та РДА?

- Районна рада буде одна на весь Львівський район. РДА теж змінить функції, багато повноважень перейдуть до ради ОТГ.

- Що потрібно робити, щоб майбутня ОТГ розвивалася?

- Щоб територія розвивалася, потрібно найперше упорядкувати місцеві  податки, бо вони є визначальними при формуванні бюджету. Також дуже важливо залучати інвесторів, брати участь у різних проектах (обласних, державних,  міжнародних), які надаютьспівфінансування. Це можуть бути кошти з Державного фонду регіонального розвитку, чи кошти Державного бюджету,  які скеровуються на  соціально-економічний розвиток регіонів.Чи легко виграти проекти і отримати дофінансування? Цьому передує копітка  праця і  детальні кошторисні підрахунки. Ми, у Перемишлянській міській раді, маємо великий досвід у проектній діяльності.Завдяки співфінансуванню  через реалізацію проектів у Перемишлянах зроблено чимало: збудовано каналізаційні  мережі на  вул. Шкільній, придбано автомобілі  та  контейнери для  збору  сміття, замінено водопроводи,  облаштовано спортивний майданчик зі штучним  покриттям  у парку  ім. Богдана Хмельницького,  пожежна частина м. Перемишляни отримала пожежний автомобіль МАN…

-  Як Ви вважаєте, звідкимаютьбрати доходи сільськітериторії? Адже зараз у нашому районі є сільські ради, які не можуть заробити навіть на своє утримання, тобто, їм не вистачає на зарплати працівникам цих рад. Чи в майбутньому вони мають шанс на розвиток?

- Безумовно, шанс на розвиток мають усі без винятку. Спочатку треба навести лад  з платникамиподатків, з орендарями. На сільських територіях є підприємства, тому варто переглянути, як сплачуються основні місцеві податки: земельний та податок на нерухомість.  З цих коштів треба формувати дохідну частину бюджету сільських територій. Кожна успішна  ОТГрозвивається, змінюючи на краще  інфраструктуру не лише міст, але й сіл. Фінанси в ОТГ розподіляються  пропорційно  -  багатші населені пункти «підтягають» на свій рівень бідніші села.  Тому ще раз наголошую: дуже  важливо, щоб кожне село мало розумного місцевого представника у раді ОТГ. Завдань у  раді Перемишлянської ОТГ буде  дуже багато.  Але якщо  обрати досвідчене розумне керівництво, яке  у своїх  рішеннях зможе  опертися на розуміння та допомогу  громади, то зміни на краще у всій ОТГ будуть реальними та помітними.

Коментарі ()

      Написати коментар

    Можливо вас зацікавить