Не ризикуйте власним життям – не виходьте на лід

Адміністратор02.01.2019Перемишлянський район132
Перемишлянський район, Не ризикуйте власним життям – не виходьте на лід

Державна служба з надзвичайних ситуацій ДСНС попереджає про небезпеку, що приховує лід.

Найчастіше під літ потрапляють любителі риболовлі, або допитливі дітлахи, повідомляє ДСНС. Через легковажність та порушення правил безпеки, протягом 2018 року на водоймах Львівської області загинуло 37 осіб, з них 5 дітей,  а також одна дитина травмована.

Фахівці Перемишлянського РС ГУ ДСНС вкотре нагадують:

Якщо ви провалилися на льоду рiчки або озера: широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся вiд занурення з головою. Дiйте рiшуче i не лякайтеся. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без рiзких pyxiв вибирайтеся на лiд, наповзаючи грудьми i по черзi витягаючи на поверхню ноги. Головне-   пристосовувати своє тiло для того, щоб воно займало найбiльшy площу опори.

Вибравшисъ iз льодового пролому, вiдкотiться, а потiм повзiть в той бiк, звiдки ви прийшли i де міцність льоду, таким чином, перевiрена. Незважаючи на те, що вогкiсть i холод штовхають вас побiгти i зiгpiтися, будьте обережнi до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплi.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповiстiть, що йдете на допомогу. Пiдклaдiть пiд себе лижi, дошку, фанеру (це збiльшить площу опори) i повзiть на неї. Наближайтесь до ополонки тiльки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не пiдповзайте, iнакше у водi опиняться вже двоє. Peмeнi, шарфи, дошка, жердина, санки або лижi допоможутъ врятувати людину. Кидати пов’язанi peмeнi, шарфи або дошки треба за 3- 4 метра.

Якщо ви не один, тодi узявши один одного за ноги, лягайте на лiд   ланцюжком i рухайтеся до пролому. Дiйте рiшуче i швидко - потерпілий швидко мерзне в крижанiй водi, мокрий одяг тягне його донизу.

Подавши постраждалому пiдручний засiб порятунку, витягайте його на лiд i повзiть з небезпечної зони. Потiм укрийте його вiд вiтpy i якнайшвидше доставте в тепле мiсце, розiтрiть, переодягнiть в сухий одяг i напійте чаєм.

Перемишлянський РС ГУ ДСНС України  у Львівській області

Газета "ПРОСТІР"

Коментарі ()

      Написати коментар

    Можливо вас зацікавить