Без жорстокості та сліз! Стоп булінг! Про це говорять у всіх школах Перемишлянщини

Адміністратор01.03.2019Перемишлянський район228
Перемишлянський район, Без жорстокості та сліз! Стоп булінг! Про це говорять у всіх школах Перемишлянщини

 За жорстоку поведінку каратимуть не лише дітей, але й їхніх батьків та вчителів.

Для більшості термін «булінг» – маловідомий або й не відомий. На жаль, це слово не несе в собі нічого доброго, лише – жорстокість та дитячі сльози. Булінгом називають агресивну та жорстоку поведінку. Мова йде про психологічний тиск, фізичну розправу, агресію та жорстоке ставлення школярів по відношенню до своїх однолітків чи інших учнів.
На жаль, ці явища останніми роками стали дуже часто проявлятися у навчальних закладах. До прикладу, зовсім нещодавно у сусідньому Золочеві 14-річну школярку жорстоко побили ровесниці. Про це повідомили в ГУ НП у Львівській області. У підлітка діагностували струс головного мозку, закриту черепно-мозкову травму та забої.
Як розповіла дівчинка, її повалили на землю та нанесли кілька ударів по обличчю, а також тягнули за волосся. В цей час поруч стояли троє хлопців, які спостерігали за ними, але не втручалися.
Поліцейські встановили особи усіх учасників події. Ними виявилися місцеві дівчата віком 14-15 років, учениці різних шкіл Золочева.
За цим фактом відкрито кримінальне провадження.
Аби уникнути подібних ситуацій у школах Перемишлянського району проводять виховні уроки «Ні булінгу», на яких розповідають про неприпустимість насилля та жорстокої поведінки.

Булінг карається законом
Цькування однолітків карається штрафом від 850 до 1700 гривень або ж громадськими роботами від 20 до 40 годин.
У випадку, якщо булінг стався повторно або групою осіб, то каратимуть штрафом – від 1700 до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.
Якщо ж цькуванням займатимуться неповнолітні від 14 до 16 років, то за них також відповідатимуть батьки або опікуни. Рідних булера оштрафують на суму від 850 грн до 1700 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин.
Окрім батьків, за булінг штрафуватимуть і вчителів. У випадку, коли керівник закладу освіти не повідомив поліцію про випадки цькування, то його також каратимуть штрафом від 850 грн до 1700 грн або будуть призначені виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

На фото: учня 2-В класу ОЗНЗ “Перемишлянська школа-гімназія І-ІІІ ст.” з  керівником Репетою Н.П. після проведеної виховної години "Ми - проти конфліктів. Булінг - це зло!"

Газета "ПРОСТІР" 

Коментарі ()

      Написати коментар

    Можливо вас зацікавить