Перемишлянське озеро:  епоха відродження

Адміністратор04.05.2020Перемишляни1104
Перемишляни, Перемишлянське озеро:  епоха відродження

Вже більше року як ГО «Спілка рибалок Перемишлян» взяла під опіку перемишлянське озеро «Молодіжне». За цей час відбулося чимало позитивних змін, які можна побачити та оцінити.

На досягнутому члени громадської організації не планують зупинятися і попереду, кажуть, ще чимало роботи. Про зроблене та плани на майбутнє з нами поділився секретар організації Ігор Финицький.
- Розкажіть, що підштовхнуло вас до відродження “Молодіжного”.
- Більше як рік тому, ми їздили на рибалку у сусідні райони, наше ж озеро просто заростало травою, його ніхто не зариблював і не чистив. Коли у нас запитували, чи у Перемишлянах немає озера, нам ставало соромно. Тому врешті вирішили взятися за роботу та відродити неше “Молодіжне”. Досвід перейняли у Спілки рибалок з м.Бережани. Створили свою громадську організацію та почали працювати над зарибленням. Спочатку не всі вірили в нашу ідею, але, як бачите, з підтримкою все можна втілити.
- Скільки та які види риби уже запустили?
- У минулому році запустили 2,2 тонни риби. Це і короп, товстолоб і білий амур. У цьому році запустили одну тонну. Отже, загалом 3, 2 тонни риби уже в озері. Щоправда, її вже виловлюють. Наприклад, минулорічний короп уже підріс і важить від 1, 2 кг. Тож цілком годиться для вилову.
- Роботи на озері зроблено чимало, та й зариблення задоволення не з дешевих. Отож, звідки гроші?
- Все робимо за членські внески. Люди, які хочуть стати членами ГО “Спілка рибалок Перемишлян” сплачують внески у розмірі 600 грн у рік, 300 грн сплачують пільгові категорії. Також допомагала перемишлянська міська рада, за що дякуємо міському голові Олександру Зозулі. До речі, всі фінанси облікуються. У го є ревізійна комісія з трьох чоловік, яка перевіряє, куди витрачаються гроші та чи не переплачується за товар чи послугу.
- На що витрачали та яка загальна сума затрат?
- У минулому році витратили 82 тис 664 грн, у цьому - вже більше 30 тис. грн. Здебільшого гроші використали на зариблення, тобто на закупівлю риби. Також є транспортні витрати, бо за рибами їздили у сусідні райони, а ще укріплювали берегову лінію. До речі, на її укріплення довелося висипати 10 камазів землі, також укріплюємо шлюз, закупляли спеціальний порошок для риби, який змішували з кормом, щоб риба не хворіла. Для профілактики робитимемо так і в цьому році. А ще виготовили спеціальні інформаційні стенди та членські квитки. Купили ліхтарі, які допомагають сторожам вночі освітлювати озеро. Загалом витрачати є на що…
- На озері є нічне чергування? Чи спіймали вже порушників?
- Хлопці з ГО чергують кожної ночі. Заїжджає одна машина і сторожують до ранку. На разі браконьєрів немає, але можливо їх тому і немає, бо є сторожі.  
- Озеро стало значно чистіше. Колись значна  частина озера була у траві. Ви її викосили?
- Спочатку пробували косити, але результату практично не було, а затрати на це навпаки – великі. Чистіше воно стало завдяки травоїдній рибі. Ми стараємося підтримувати біобаланс. А ще, щоб був постійний рух води розчищаємо вхідне русло. Щоправда, трохи шкоди нам завдають бобри, бо ставлять загати. Але хлопці працюють над тим. Всі члени ГО виділяють трохи свого особистого часу на благоустрій озера.
- Скільки членів налічується у вашій  ГО «Спілка рибалок Перемишлян»?
- Наразі у спілці є 222 особи. До речі, є навіть одна жінка, а найстаршому любителю рибалки - 82 роки. Ми запрошуємо у нашу організацію всіх, хто любить рибалити та дотримується правил.
Дякую всім членам громадської організації, які є на сьогодні за їхню допомогу, бо лише спільними зусиллями ми зможемо відродити перемишлянське озеро і зробити його місцем відпочинку не лише для рибалок, але й для всіх перемишлянців і гостей міста.
- Розкажіть про плани на майбутнє. Що ще плануєте зробити на озері?
- Насправді планів багато, але не знаємо яка буде ситуація з фінансами. Перш за все, хочемо зробити освітлення. Перемишлянська міська рада обіцяла допомогти з цим питанням. Коли буде світло, хочемо поставити камери спостереження, бо, на жаль, без них не можемо облаштувати місця відпочинку для людей. У майбутньому хочемо поставити альтанки, лавочки та столики, але досвід показує, що не всі вміють гідно поводитися і цінувати чиюсь роботу. Можливо, як будуть камери, люди не ламатимуть чуже майно. Також плануємо зробити пункт контролю, де будуть сторожі, і в ньому зможуть зігрітися чи заховатися від дощу відвідувачі озера. Продовжимо роботи з укріплення берегової лінії, та й загалом благоустрою водойми. Дуже хочемо зробити озеро куточком відпочинку для перемишлянців і гостей міста. На “Молодіжному” є все, що для цього потрібно: пляж і місце, де можна поплавати, дерева, під якими можна сховатися у спеку, можна половити рибу, є поле для волейболу, свіже повітря, природа і краєвиди. Ще б люди цінували це все. Ось зовсім нещодавно хтось підпалив неподалік траву. Гасили всі, хто був поруч і діти, і мами. На жаль, вчасно не змогли загасити, то вигоріла частина очерету, де могли бути гнізда качок. Але надіємося, що кожен стане відповідальним і ці підпали трави та стихійні смітники зникнуть.
- Дякую за розмову і бажаю вам втілити плани в реальність, бо насправді зміни на краще дуже помітні. Думаю, у “Молодіжного” настала епоха відродження.

Реквізити для благодійних внесків та для сплати членських внесків
АТ КБ “Приватбанк” р/р UA033253210000026004053766240
Телефон для довідок  097 51 86 212

Коментарі ()

      Написати коментар

    Можливо вас зацікавить