Річниця Грибовицької трагедії

Адміністратор30.05.2019Львівська область114
Львівська область, Річниця Грибовицької трагедії

Сьогодні третя річниця обвалу на Грибовицькому сміттєзвалищі

Три роки тому, 29 травня 2016 року, о 05:07 на території Грибовицького сміттєзвалища в с. Збиранка Жовківського району виникла пожежа на площі 2 000 кв.м.

Тоді для її ліквідації залучили 17 спецавтомобілів та 65 рятувальників від ГУ ДСНС України у Львівській області, а також 12 одиниць техніки й 23 фахівців від підприємств м. Львова. Про це повідомляють у прес-службі обласного управління рятувальників. 

30 травня о 07:40 було оголошено, що пожежу загасили. 
Проте, о 15:20 під час збирання пожежно-технічного обладнання, на території сміттєзвалища відбувся зсув сміття з висоти близько 90 метрів. Загальна площа зони обвалу сягала 30 тисяч квадратних метрів, а об’єм – близько 100 тисяч кубічних метрів. Внаслідок цього під завалами опинилося троє рятувальників.

Для проведення пошуково-рятувальних робіт на місці події розгорнули пересувний пункт управління та наметовий табір, зони обвалу обстежувалися. Спільно із працівниками Служби безпеки України, за допомогою спеціальних технічних засобів здійснювалося відстеження сигналів мобільних телефонів рятувальників. До пошуків залучали кінологів 2-го спеціального центру швидкого реагування та Прикордонної служби України, а також важку інженерну техніку, якою було пересипано в секторах близько 93719 куб.м сміття. Активно долучилися до пошуків й волонтерські організації. 
31 травня тіла 3 рятувальників знайшли без ознак життя.

Загинули: 
28-річний Юрій Рудий, начальник ДПРП-48 м. Рава-Руська, майор служби цивільного захисту;
32-річний Андрій Вненкевич, начальник караулу ДПРЧ-17 м. Жовква, капітан служби цивільного захисту; 
27-річний Богдан Юнка,рятувальник ДПРЧ-17 м. Жовква, старший сержант служби цивільного захисту.

ФОТО: Львівський портал

Коментарі ()

      Написати коментар

    Можливо вас зацікавить