Олег Дуда: Різдво – це народження великої надії, що для України все буде добре

Адміністратор31.12.2019Львівська область132
Львівська область, Олег Дуда: Різдво – це народження великої надії, що для України все буде добре

Олег Дуда –хірург-онколог, голова Українського лікарського товариства у Львові. Біля його кабінету завжди людно.

«Скажу вам відверто, мені бракує дня, аби встигнути геть усе зробити», - каже лікар.

В перерві між операціями, які можуть тривати по 10 годин, він оглядає хворих, займається перев’язками, а окрім цього є ще й адміністративна робота.

«Як правило, додому я приходжу пізно. У мене така робота, що я не здатен прогнозувати щось наперед. Мої рідні знають про це, тому не ображаються», - розповів він.

Олег Дуда каже, що за усіма робочими клопотами часто навіть не встигає помітити, як змінюються пори року, чи яка погода за вікном. Тому, коли усі в передчутті свят готуються до Різдва, він, як завжди, готується до операцій.

«Бували такі випадки, коли я мав оперувати напередодні Святвечора.  Ми ж не можемо сказати хворобі: «Зачекай, поки ми посвяткуємо». Ні! Найперше – це пацієнт і його життя, а все інше – згодом», - зазначає лікар.

Забути про свято Олегові Дуді не дають діти, а їх у нього двоє. Усім відомо, що Різдвяні свята – це улюблений час усіх дітлахів – час подарунків.

«Мені пощастило, бо сімейні клопоти підготовки до Різдва завжди бере на себе моя дружина Іванка. Саме їй я завдячую домашнім затишком і тим, що вдома,попри дитячий галас, я можу відпочити від важкого робочого дня», - з посмішкою каже Олег Дуда.

Він розповів нам про сімейні різдвяні традиції, які передаються з покоління у покоління в його родині.

«Напередодні нового року ми ставимо ялинку в домі. Діти прикрашають її іграшками, цукерками, печивом, горішками. Я пам’ятаю в дитинстві ми так робили. Дуже мені до душі ця традиція. Пригадую, як ми з братом під час свят по одному знімали ласощі з ялинки. Це приємні спогади і захотілося передати їх і своїм дітям», - розповів він.

Як і годиться порядному галицькому господарю, перед Святою Вечерею до хати вносять Дідуха. Запитуємо, чи є така традиція у сім’ї Олега Дуди

«Я народився та виріс у типовій галицькій родині. Звісно ж, що обов’язковими атрибутами Різдва є Дідух, сіно на столі, як символ ясел та обрус, який зараз заміняє біла скатертина. Святу вечерю, звісно ж, готує дружина. Допомагає їй наша старша донечка. Молодший син має лише три роки, але він дуже активний і також намагається долучитися. Святвечір – це час коли ми можемо побути разом. Для мене ці миті дуже цінні. Вони є тим, що живить мене на цілий рік. На Різдво усією сім’єю йдемо до церкви», - розповів Олег Дуда.

Він продовжує: «Знаєте, зараз у сучасному світі обрядовість наших предків, те що було для них вкрай важливим, дуже спростили. Українці поволі переймають західні традиції святкування Різдва. Чи погано це? Певно ні, бо ж Україна – це Європа. Але завжди, найперше, потрібно пам’ятати про наші традиції. Тому, базові цінності і обрядовість займають чільне місце у нашій сім’ї. Це те, що я хочу передати нашим дітям і заповідатиму їм передавати традиції вже своїм. Українське Різдво – це традиційні вишиванки, це запах сіна і воскової свічі, дванадцять пісних страв, пухкенькі пампушки, солодка кутя та запашний узвар. Україна – це ми і саме ми є носіями тих традицій, які вирізняють українців з-поміж інших. Зараз такий час, що їх потрібно берегти, як ніколи».

У сім’ї Дуди є ще одна традиція, про яку він згадує з особливою теплотою.

«Моя мама – Марія. Тому щороку 8 січня, як би там не було і де б ми не були, але ми завжди поспішаємо до неї, аби привітати її з днем ангела. У наші сім’ї – це непорушна традиція», - каже він.

На останок запитуємо що для Олега Дуди є Різдво?

Він відповів: «Різдво – це не подарунки і наїдки. Різдво – це щось більше. Народження маленького Ісуса – це народження великої віри і надії, що усе для нашої України буде добре!»

Принагідно хочу привітати усіх зі святами. Нехай Різдвяна зірка осяє ваше життя любов'ю, щастя та благополуччям. Здоров'я і миру усім!

Коментарі ()

      Написати коментар

    Можливо вас зацікавить