Олег Дуда: безпечність нашого суспільства може стати згубною для нас усіх

Адміністратор17.04.2020Львівська область99
Львівська область, Олег Дуда: безпечність нашого суспільства може стати згубною для нас усіх

На сьогодні коронавірусна хвороба COVID-19 є недостатньо вивченою. Від неї не існує ліків чи вакцин. Однак, найголовніша вакцина сьогодні доступна усім і кожному – це відповідальність. Саме відповідальне ставлення людей до ситуації, яка склалася сьогодні в Україні може бути єдиним засобом порятунку від цієї хвороби.

 ⇒Зрозумійте, що наразі не існує дієвішого способу вберегтися від цієї хвороби, чим дотримуватися карантину та залишатися вдома. І я вражений тим, як люди безвідповідально ставляться до карантинних заходів. Від громадськості не просять нічого більше, чим просто залишатися вдома і часто мити руки. Що натомість ми бачимо? Вихідні на природі в колі друзів, прогулянки з дітьми на дитячих майданчиках, походи у магазин просто для того, аби вийти з дому.

Несерйозне ставлення до виклику пандемії COVID-19 в Італії принесло цій країні плачевний результат. На жаль, статистика там дуже невтішна. Ми дивимося на шокуючі кадри і цифри, жахаємось і далі продовжуємо порушувати карантин.

 ⇒Давайте брати приклад з Канади, у якій демократичне суспільство свідомо підійшло до карантинних заходів і дотримується усіх вимог, що дозволяє їм стримати пандемічну загрозу. Нехай цей приклад буде для нас показовим, щоб потім кадри з України не були шокуючими для усього світу.

Як лікар, я вкотре хочу закликати усіх вас не порушувати карантин і залишатися вдома. Якщо сам факт постійного перебування вдома для вас є нестерпним, спробуйте переосмислити це.

 ⇒Насправді, це час, який ви можете використати для саморозвитку. Це дорогоцінний час, який можна провести із своїми рідними. Бавтеся і з дітьми, читайте з ними книжки, розмовляйте. Нам випала унікальна нагода налагодити із дітьми емоційний і психологічний контакт.
Усі ми в одному човні. Ми суспільство, ми громадяни, ми одна команда. Пам’ятайте, що ви відповідальні не лише за себе, але й за інших людей. Саме тому зараз важливо дотримуватися дистанції, уникати несвідомих торкань до очей, носа та рота. Контролюйте свої рухи!

Якщо сталося так, що вам просто необхідно вийти з дому, то не нехтуйте засобами безпеки.
Поширення коронавірусу COVID-19 відбувається не лише повітряно-крапельним, але й контактним шляхами. Тому потрапляння вірусу на слизові оболонки ока, носа та рота можливе через частки у повітрі, із забрудненими руками.

 ⇒Не дайте вірусу шанс. Створіть додаткові механічні бар’єри для проникнення вірусу в організм. Одягніть рукавички, окуляри та маску. Це особливо потрібні засоби безпеки під час перебування у магазинах, аптеках, громадському транспорті, тощо. Якщо усі вдягнуть маски – це буде дієво. Пам’ятайте, що людина може бути хворою, але не здогадуватися про це. У цьому випадку маска захистить інших людей, які поруч, від хвороби.

Також пам’ятайте, що руки потрібно мити ретельно протягом 15-20 секунд. Обробляйте спиртовмісними дезінфікуючими засобами руки та предмети до яких торкаєтесь. В першу чергу це стосується мобільних телефонів.

 ⇒Якщо ви їдете у громадському транспорті, то обов’язково торкайтеся поручнів через рукавички, або паперові серветки. Не соромтесь обробляти дезінфектором дверні кучки чи кнопки ліфту перед тим, як до них торкнутися. Самоконтроль і відповідальність за себе і совїх рідних – це те, що на сьогодні є дійсно дієвим.

Пийте багато води, займайтесь спортом вдома, провітрюйте приміщення та моніторте температуру у себе та у своїх дітей. У випадку підвищення температури подзвоніть до свого лікаря. Не варто панікувати та жити у режимі цілодобового стресу. Достатньо виконувати прості правила, аби залишатися здоровим.

 ⇒Окремо хочу закликати бути відповідальними тих українців, які повертаються із країв уражених пандемією. Ви повинні поставитись із розумінням та дотримуватися умов самоізоляції.

Самоізоляція — це найкращий спосіб уберегти себе та близьких від зараження COVID-19.

⇒ Багато людей обурюється посиленням карантинних заходів, але на сьогодні воно є необхідними, адже на жаль, люди нехтують своєю безпекою . Бувати на свіжому повітрі можна і потрібно, але при цьому варто усвідомлювати відповідальність і чітко дотримуватися усіх правил особистої безпеки. Заборона відвідування парків та скверів є вимушеним заходом для того, аби люди не збиралися групами та не контактували між собою.

⇒ Я вкотре закликаю – відкладіть свої плани на відпочинок з друзями! Бережіть своє і їхні життя!

 ⇒Чим швидше ми усвідомимо свою відповідальність, тим швидше ми повернемося до звичного для нас ритму життя.

Подбайте про безпеку своїх близьких! Залишайтеся вдома і будьте здоровими!

З повагою, Голова Українського лікарського товариства у Львові

Олег Дуда

Коментарі ()

      Написати коментар

    Можливо вас зацікавить